.logoal_copy_1.
   
 

Vrojtimi pėr aktivitetin kreditues, T4 - 2017

Data e prodhimit: 19.01.2018
Data e shtypjes: 19.01.2018
Autori: Departamenti i Politikės Monetare
 

Kategoria e materialit

Publikime tė tjera jo periodike, Analiza vrojtimi
 

Pėrshkrim i shkurtėr

Rezultatet e Vrojtimit tė Aktivitetit Kreditues pėr tremujorin e katėrt tė vitit 2017 tregojnė se standardet e kredisė janė pėrgjithėsisht tė pandryshuara, si pėr bizneset, ashtu edhe pėr individėt. Sipas madhėsisė sė biznesit, vihet re se standardet e kreditimit nuk kanė shfaqur ndryshime tė rėndėsishme krahasuar me njė tremujor mė parė, si nė segmentin e ndėrmarrjeve tė vogla dhe tė mesme, ashtu edhe nė atė tė ndėrmarrjeve tė mėdha. Pėr individėt, standardet e kredisė qėndruan tė pandryshuara, si nė segmentin e kredisė pėr blerje banese, ashtu edhe pėr kredinė konsumatore.

Publikimi i plotė (257.58 KB)

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.