.logoal_copy_1.
   
 

Ēmimi i Guvernatorit pėr Diplomėn mė tė Mirė

 

Ftesė pėr aplikim

Banka e Shqipėrisė fton tė gjithė studentėt shqiptarė tė diplomuar gjatė periudhės 1 tetor 2016 – 30 shtator 2017 nė universitetet brenda dhe jashtė vendit, tė marrin pjesė nė konkursin e hapur “Ēmimi i Guvernatorit pėr Diplomėn mė tė Mirė pėr vitin 2017”, duke paraqitur temat e tyre tė diplomės.

Temat e diplomės mund tė jenė tė fokusuara nė njė nga ēėshtjet e ekonomiksit monetar e ndėrkombėtar, stabilitetit financiar, ēėshtje tė integrimit ekonomik tė vendeve tė Ballkanit nė Evropė, politika monetare dhe politikat makroprudenciale tė Bankės sė Shqipėrisė, politika fiskale dhe roli i tyre nė ekonomi, sistemi bankar shqiptar, sjelljet e individėve dhe firmave nė Shqipėri, si dhe aspekte tė ekonomisė nė pėrgjithėsi.

 

Ēmimet


Banka e Shqipėrisė e ka vendosur dhe e jep kėtė Ēmim qė prej vitit 2006, sipas ndarjes sė mėposhtme:   

1. Ēmimi i parė  250.000 lekė
2. Ēmimi  i dytė 200.000 lekė
3. Ēmimi  i tretė 150.000 lekė

Afati i fundit i dorėzimit tė dokumenteve ėshtė data 20 tetor 2017.

 

Rregullat e pranimit

  

Fituesit e Ēmimit tė Guvernatorit ndėr vite:

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.