.logoal_copy_1.
   
 

Vendime tė Kėshillit Mbikėqyrės mbi normėn bazė tė interesit - 2009

 


Nė mbledhjen e tij tė datės 23 dhjetor 2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, projeksionet e tyre pėr tė ardhmen dhe balancėn e pritshme tė rr...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 23.12.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 23.12.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 23.12.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 25 nėntor 2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim "Raportin mujor tė politikės monetare pėr muajin nėntor 2009”. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend dhe nė pėrfundim tė diskutimeve mbi...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 25.11.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 25.11.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjella tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,25 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 25.11.2009
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, i mbledhur sot mė datė 28 tetor 2009, pasi analizoi nė detaje zhvillimet mė tė fundit ekonomiko- financiare nė vend, projeksionet makroekonomike si dhe balancėn e rreziqeve pėr muajt nė vazhdim, vendosi tė ulė me 0.5 pikė pėrqindjeje no...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 28.10.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 28.10.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė ulė me 0.50 pikė pėrqindjeje normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta). Norma e interesit tė marrėveshjeve tė riblerje...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 28.10.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 30 shtator 2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend dhe nė pėrfundim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritshme tė tyre nė...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 30.09.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 26 gusht, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend dhe nė pėrfundim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritshme tė tyre nė tė ard...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 26.08.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 26.08.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,75 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 26.08.2009
Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė i mbledhur sot nė datėn 29 korrik 2009, pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomiko – financiare brenda dhe jashtė vendit si dhe duke analizuar me kujdes treguesit e besimit, pritshmėritė e sistemit bankar dhe parashikimet e s...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 29.07.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 29.07.2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė vendosi tė mbajė tė pandryshuar normėn e interesit tė marrėveshjeve tė riblerjes dhe tė anasjellta tė riblerjes (REPO dhe REPO tė anasjellta), nė nivelin 5,75 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve me Jashtė, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 29.07.2009
Nė mbledhjen e tij tė datės 24 qershor 2009, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė mori nė shqyrtim Raportin Mujor tė Politikės Monetare. Pasi u njoh me zhvillimet mė tė fundit ekonomike dhe financiare nė vend, si dhe nė pėrfundim tė diskutimeve mbi ecurinė e pritshme tė tyr...
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 24.06.2009

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.