.logoal_copy_1.
   
 

Pamje nga godina e selisė qendrore e bankės

Foto tė vjetra

Nė kėtė faqe, mund tė shihni foto tė ndryshme tė ndėrtesės sė selisė sė Bankės sė Shqipėrisė tė realizuara nė vitet '40. Ato pasqyrojnė pamje tė ndryshme tė fasadės sė ndėrtesės dhe tė ambjenteve tė brendshme tė Bankės. Pjesa mė e madhe e tyre janė nxjerrė nga Arkivi i Bankės sė Shqipėrisė.

Pėrshkrim i shkurtėr: Pamje e pjesės ballore tė ndėrtesės.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Pamje e jashtme e harkut dhe e kolonave (hyrja kryesore).

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Gravurė nė hyrjen kryesore.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Gravurė nė hyrjen kryesore.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Pamje e brendshme e hyrjes kryesore.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Hyrja nė sportele.

 

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Pamje e hollit kryesor tė Bankės (ambjenti i sporteleve).

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Mozaik nė hollin kryesor.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Ambjentet e zyrave.

 

Pėrshkrim i shkurtėr: Salla e Komitetit Administrativ.

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.