.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2001

 


Banka e Shqipėrisė, nė zbatim tė detyrimeve pėr transparencėn dhe llogaridhėnien, tashmė e ka bėrė traditė raportimin nė Kuvendin e Republikės sė Shqipėrisė nė lidhje me ecurinė e ekonomisė sė vendit dhe nė veēanti me realizimin e objektivave dhe tė detyrave ligjore tė bankės qe...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 20.12.2001
Fjala e z.Shkėlqim Cani, Guvernator i Bankės sė Shqipėrisė, mbajtur nė Konferencėn II tė BSH "Shqipėria midis reformave tė brendshme dhe integrimit europian"...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.12.2001
Fjala e hapjes e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, nė Konferencėn "Shqipėria midis reformave tė brendshme dhe integrimit evropian", Tiranė, 6-7 dhjetor 2001 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 06.12.2001
Nė datat 24 tetor – 6 nėntor, Shqipėrinė e vizitoi misioni i rradhės i FMN-sė i EU1. Ēėshtja kryesore ku u pėrqendrua vėmendja ishte diskutimi i programit ekonomik tė vendit pėr vitin 2002 si edhe e strategjisė afatmesme pėr periudhėn 2002 – 2004. Mė konkretisht, disk...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 19.11.2001
Me kėnaqėsi pranova para disa kohėsh ftesėn e z. Robson, Drejtor dhe President i Bankės EXIM, pėr tė prezantuar Shqipėrinė nė kėtė konferencė me cilėsinė e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė. Pėr tė qenė i sinqertė, kur mora ftesėn pėr tė referuar mendova: pėrse ėshtė zgjedhur ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.10.2001
Intervistė dhėnė "Balkan Information Exchange", 28 shtator 2001...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 28.09.2001
Ajo ē’ka zhvillimet e dekadės sė fundit tė tranzicionit na mėsuan ne ishte : Nė njė botė tė globalizuar, ti nuk mund tė qėndrosh i vetėm ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.06.2001
Raporti Vjetor i vitit 2000, paraqet zhvillimet mė tė rėndėsishme tė ndodhura gjatė vitit nė Bankėn e Shqipėrisė dhe nė mjedisin ku ajo vepron...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 23.04.2001
Qė nė hapat e parė tė periudhės sė tranzicionit, nė fillim tė viteve ‘90, anėtarėsimi nė BE ishte forca kryesore shtytėse e procesit tė tranzicionit nė Shqipėri. Ka njė mirėkuptim absolut ndėrmjet partive politike dhe, nė tėrėsi, nė tė gjithė vendin pėr rėndėsinė e anėtarėsimit ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 17.04.2001
Fjala e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, nė takimin e diskutimit “Mbi ecurinė e sistemit bankar nė Shqipėri dhe tė procesit tė privatizimit tė bankave shtetėrore", Tiranė, 20 mars 2001 ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 20.03.2001

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.