.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2003

 


Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė, nė mbledhjen e tij mė datė 30.12.2003, mori nė shqyrtim ecurinė dhe parashikimet e inflacionit, faktorėt qė priten tė ndikojnė nė inflacion dhe ecurinė e kushteve monetare nė ekonomi... ...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 30.12.2003
Intervistė e z.Shkėlqim Cani, Guvernator i Bankės sė Shqipėrisė, dhėnė gazetės "Koha jonė"....
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 30.12.2003
Intervistė e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, dhėnė gazetės Shekulli", mė 29 dhjetor 2003. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 29.12.2003
Ashtu siē ėshtė bėrė tashmė traditė, politika monetare e Bankės sė Shqipėrisė ėshtė pjesė pėrbėrėse e programit tė pėrgjithshėm tė zhvillimit ekonomik tė vendit. Si e tillė, ajo nuk mund tė jetė gjė tjetėr veēse njė tėrėsi vendimesh dhe masash tė cilat, nė harmoni me politikat e ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 16.12.2003
Intervistė e Guvernatorit, z.Shkėlqim Cani, dhėnė Radios Deutsche Welle, Tiranė, 5 dhjetor 2003...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 05.12.2003
Tema kryesore e diskutimeve, veē zhvillimeve mė tė fundit ekonomiko-financiare nė Shqipėri dhe Kosovė, iu referua bashkėpunimit konkret mes Bankės sė Shqipėrisė dhe Autoritetit Bankar dhe tė Pagesave tė Kosovės, nė bazė tė Memorandumit tė Bashkėpunimit mes dy autoriteteve. ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 26.11.2003
Banka e Shqipėrisė, Ministritė e Financės dhe Ekonomisė dhe Shoqata e Bankierėve organizuan takimin e diskutimit me temė "Zėvendėsimi i CASH-it me Mjete Alternative Pagese: Avantazhet dhe Problemet", ku tė pranishėm ishin edhe pėrfaqėsues tė komunitetit tė biznesit, bankave tė ni...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 10.11.2003
Fjala e Guvernatorit tė Bankės sė Shqipėrisė, Prof. Dr. Shkėlqim Cani nė takimin e diskutimit Zėvendėsimi i Cash-it me Mjete Alternative Pagese:Avantazhet dhe Problemet". ...
Zv. Guvernatori i parė i Bankės sė Shqipėrisė, z.Fatos Ibrahimi dhe drejtues tė saj zhvilluan sot takimin prezantues me Misionin e vjeshtės EU1 tė Fondit Monetar Ndėrkombėtar qė po viziton Shqipėrinė tė kryesuar nga z.Jan Kees Martijn, ekonomist nė Departamentin Evropian tė FMN-s...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.10.2003
Konflikti nė Irak, nė njė vėshtrim tė shpejtė mund tė konsiderohet se ėshtė jashtė njė ndikiminė ekonominė shqiptare. Shteti shqiptar ka mbėshteur aleatėt,ku do tė pėrmendja tre mė kryesorėt, SHBA, Britaninė e Madhe dhe Spanjėn, si poltikisht ashtu edhe nėpėrmjet ...
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 15.10.2003

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.