.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2004

 


Ėshtė kėnaqėsi e veēantė sa herė qė mė jepet rasti tė vizitoj qytetin e Korēės dhe kėtė ndjesi mė vjen mirė ta pranoj qė po e ndjej edhe nė kėto momente. Qėllimi i kėtij takimi tė sotėm ėshtė......
Publikuar nga DEPARTAMENTI MARRĖDHĖNIEVE PUBLIKE nė 16.12.2004
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Ardian Fullani, zhvilloi ne date 9 Dhjetor 2004 takimin me drejtoret e bankave te nivelit te dyte ne ambjentet e Bankes se Shqiperise. Fillimisht, Guvernatori i BSH, zoti Fullani beri nje ekspoze te gjere mbi zhvillimet......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 13.12.2004
Takimin e sotėm e konsideroj si njė rast tė veēantė qė na jepet tė dy komuniteteve, atij bankar dhe tė biznesit, pėr tė hapur njė kapitull tė ri komunikimi dhe bashkėpunimi, njė marrėdhėnie tė re, tė bazuar nė pėrfitim dhe besim reciprok......
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 13.12.2004
Do te doja tė shprehja kėnaqėsinė time pėr pjesėmarrjen nė kėtė takim tematika e tė cilit ka qene me mjaft interes per mua dhe jo rastėsisht nė prononcimin tim te pare publik e kam shprehur......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 08.12.2004
Guvernatori i Bankės sė Shqipėrisė, z.Adrian Fullani, zhvilloi ne date 1 Dhjetor 2004 takimin e pare zyrtar me perfaqesuesit e Misionit te Fondit Monetar Ndėrkombėtar te Departamentit EU1 te kryesuar nga......
Publikuar nga KABINETI I GUVERNATORIT nė 03.12.2004
Ju falenderoj qė jeni kėtu tė pranishėm nė njė eveniment tė rėndėsishėm tė Bankės sė Shqipėrisė dhe tė sistemit bankar shqiptar. Ndjehem i nderuar qė mė takon mua privilegji i prezantimit tė kėtij projekti......
Publikuar nga Departamenti i Marrėdhėnieve Publike nė 18.11.2004
Dje pasdite ne ambjentet e hotel Sheraton u lanēua projekti pėr ndėrtimin e sistemit tė kryqėzimit tė pagesave nė vlerė tė vogėl (AECH ), nje nisme e re e Bankes se Shqiperise per modernizimin e sistemit te pagesave, mbeshtetur financiarisht nga Banka Boterore... ...
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 17.11.2004
Guvernatori i Bankes se Shqiperise z. Ardian Fullani priti ne takim dje pasdite Drejtorin Ekzekutiv per Shqiperine ne Banken Boterore z. Biagio Bossone i cili po viziton Shqiperine dhe ka patur nje sere takimesh me autoritetet me te larta te vendit. Ne fillim......
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 17.11.2004
Ne vijim te vizites se tyre dhe takimeve me drejtues te institucioneve financiare ne vend, ne datat 9-10 Nentor 2004, Guvernatori i Bankes se Shqiperise z.Ardian Fullani, priti ne takim perfaqesuesit e Bankes Boterore dhe te Fondit Monetare Nderkombetar......
Publikuar nga Kabineti i Guvernatorit nė 10.11.2004
Sistemi bankar nė vite ka arritur rezultate tė kėnaqshme. Me krijimin e sistemit dynivelor, pra me krijimin e Bankės Qendrore dhe bankave private shqiptare dhe me kapital tė huaj janė arritur rezultate mjaft tė mira, tė cilat kanė sjellė zhvillim tė mėtejshėm tė sistemit......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE PUBLIKE nė 04.11.2004

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.