.logoal_copy_1.
   
 

Njoftime pėr shtyp 2005

 


Nė mbėshtetje tė nenit 44, pika 2 tė ligjit nr.8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė” dhe bazuar nė kėrkesėn e zotit Limos Malaj, pėr lirimin e tij nga detyra e Zėvendėsguvernatorit tė Dytė tė Bankės sė Shqipėrisė, Kėshilli Mbikėqyrės i Bankės sė Shqipėrisė...
Nė lidhje me artikullin e botuar nė gazetėn tuaj “Banka qendrore, e varur nga politika, tė datės 16 Dhjetor 2005, donim tė sqaronim atė qė duket sė ėshtė njė keqinterpretim......
Publikuar nga ZYRA E PĖRFAQĖSUESIT TĖ PĖRHERSHĖM TĖ FMN NĖ SHQIPĖRI nė 16.12.2005
Qėllimi i kėsaj vizite ėshtė pėr tė ndarė me ju gjetjet kryesore tė Programit tė Vlerėsimit tė Sektorit Financiar, i cili u krye nė fillim tė 2005 nga njė mision i pėrbashkėt i Bankės Botėrore dhe i FMN-sė......
Publikuar nga ZYRA E PĖRFAQĖSUESIT TĖ PĖRHERSHĖM TĖ FMN NĖ SHQIPĖRI nė 15.12.2005
Dėshiroj qė tė theksoj se me kėtė program, Shqipėria starton njė prej reformave mė cilėsore tė brezit tė dytė, atė tė reformimit dhe pėrsosjes sė sistemit financiar bankar dhe jobankar. Kjo pėrbėn......
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 15.12.2005
Ndihem i lumtur qė marr pjesė nė Konferencėn Mesdhetare Euro mbi Mikrokreditin, njė ngjarje e rėndėsishme, e cila lidhet me shpalljen e vitit 2005 nga Kombet e Bashkuara si “Viti ndėrkombėtar i mikrokreditit”......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 14.12.2005
Nė datat 14-15 dhjetor, zj. Laura Kodres, Zėvendėsshefe pėr Programin e Vlerėsimit tė Sektorit Financiar (FSAP – Financial Sector Assessment Program) do tė bėjė njė vizitė nė Shqipėri. Gjatė kėsaj vizite......
Publikuar nga DEPARTAMENTI I MARRĖDHĖNIEVE ME JASHTĖ, INTEGRIMIT EVROPIAN DHE KOMUNIKIMIT nė 12.12.2005
Nė marrėveshjen e pėrgjithshme qė ėshtė vendosur pėrsa i pėrket bankingut qendror ekzistojnė tre elemente kyēe: sė pari, njė mandat i qartė dhe objektiva tė pėrcaktuar......
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 07.12.2005
Forumi i Hapur ishte njė takim dyditor, i Bankės sė Shqipėrisė nė tė cilin ishin ftuar ekspertė kombėtarė dhe ndėrkombėtarė pėr tė diskutuar hapur dhe me profesionalizėm mbi ardhmėrinė e politikės monetare nė Shqipėri...
Publikuar nga Departamenti i Marredhenieve me Jashte, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.12.2005
Do tė doja ta pėrfundoja kėtė Forum duke thėnė sė pari e mbi tė gjitha, qė mendoj se kemi patur dy ditė me tė vėrtetė tė frytshme! Ishte njė kėnaqėsi e madhe pėr mua tė dėgjoja pikėpamjet tuaja......
Publikuar nga Departamenti i Marredhenieve me Jashte, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 02.12.2005
Ėshtė njė kėnaqėsi e madhe t’ju uroj mirėseardhjen nė Forumin e Hapur: “Parakushtet pėr Shėnjestrimin e Inflacionit nė Shqipėri”. Ndihem me tė vėrtetė i lumtur dhe krenar qė kam nderin t’iu uroj mirėseardhjen......
Publikuar nga Departamenti i Marredhenieve me Jashte, Integrimit Evropian dhe Komunikimit nė 01.12.2005

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.