.logoal_copy_1.
   
 

Publikime 2004

Nė kėtė faqe do tė gjeni tė gjitha llojet e publikimeve tė Bankės sė Shqipėrisė tė publikuara gjatė vitit 2004 e tė renditura kronologjikisht.


Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 28 dhjetor 2004....
Publikuar nga Banka e Shqipėrise nė 30.12.2004
Qėndrueshmėria e kėrkesės pėr para ėshtė njė nga faktorėt themelorė ku bazohet zgjedhja e regjimit tė shėnjestrimit monetar. Ky regjim zbatohet aktualisht nga Banka e Shqipėrisė. Nė bazė tė tij qėndron projektimi i ritmit tė rritjes sė ofertės sė parasė, me qėllim arritjen e obje...
Publikuar nga Manjola Tase, Bank of Albania nė 29.12.2004
Inflacioni vjetor shėnoi 2.2 pėr qind nė muajin nėntor duke qenė brenda objektivit tė Bankės sė Shqipėrisė. Inflacioni mesatar vjetor ishte 3.0 pėr qind. Inflacioni mujor nė muajin nėntor ishte 0.5 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 28.12.2004
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 00 dhjetor 2004....
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 15.12.2004
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 24 nėntor 2004...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 01.12.2004
Inflacioni vjetor shėnoi 2.0 pėr qind nė muajin tetor duke qenė brenda objektivit tė Bankės sė Shqipėrisė. Inflacioni mesatar vjetor ishte 3.1 pėr qind. Inflacioni mujor nė muajin tetor ishte 0.23 pėr qind....
Publikuar nga Departamenti i Politikės Monetare nė 25.11.2004
Me anė tė kėsaj fletėpalosje, Banka e Shqipėrisė paraqet nė njė mėnyrė tė thjeshtė dhe tė pėrmbledhur treguesit ekonomikė pėr vitet 2000, 2001, 2002, 2003...
Nė kėtė numėr tė Buletinit Zyrtar do tė gjeni vendimet e miratuara nga Kėshilli Mbikėqyrės nė mbledhjen e tij tė datės 4 nėntor 2004. ...
Publikuar nga Banka e Shqipėrisė nė 10.11.2004
Ekspansioni i shkėmbimeve nė aktivitetin tregtar, deficiti i lartė i llogarisė korente, rritja e njėkohshme e detyrimeve dhe mjeteve financiare ndaj botės e shoqėruar me rritjen e rezervave tė autoritetit monetar, pėrshkruajnė nė vija......
Publikuar nga Sektori i Bilancit tė Pagesave dhe Vrojtimeve nė 04.11.2004
Pas njė tremujori tė parė disi "tė fjetur", ekonomia shqiptare ka treguar shenja tė gjallėrimit gjatė muajve nė vazhdim tė vitit 2004. Rritja ekonomike ėshtė zhvilluar nė kushtet e ruajtjes dhe tė konsolidimit tė mėtejshėm tė stabilitetit makroekonomik. Ecuria e inflacionit, gjat...
Publikuar nga Banka e Shqiperise nė 04.11.2004

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.