.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2003


Nė zbatim tė nenit 10 tė rregullores "Pėr veprimtarinė valutore", miratuar me vendimin nr.64, datė 30.07.2003 tė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė, bankat, degėt e bankave tė huaja dhe zyrat e kėmbimeve valutore, raportojnė mbi veprimtarinė e tyre valutore pranė Bankės...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 23.08.2003
Qėllimi i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i instrumenteve pėr garantimin e kredive qė Banka e Shqipėrisė jep pėr bankat e nivelit tė dytė, pėrcaktimi i procedurave tė lidhura me kontrollin e rrezikut nė operacionet e politikės monetare dhe i mėnyrės me tė cilėn kėto tė fundit...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 29.01.2004
Objekti i Kushteve tė veēanta tė punės sė Bankės sė Shqipėrisė ėshtė rregullimi i njė ose disa veprimeve (operacioneve) tė punės sė Bankės sė Shqipėrisė lidhur me klientėt e saj. Kushtet e veēanta tė punės dalin nė bazė dhe pėr zbatim tė Kushteve tė pėrgjithshme tė Bankės sė Shqi...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 20.03.2003

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.