.logoal_copy_1.
   
 

Rregullore e udhėzime tė miratuara nė 2005


Kjo rregullore ka pėr qėllim tė pėrcaktojė kushtet organizative, kushtet nė lidhje me personelin dhe kushtet teknike pėr realizimin e veprimtarisė bankare nė rrugė elekronike (e-banking), kėrkesat lidhur me verifikimin e kryer nga Banka e Shqipėrisė pėr shėrbimin e- banking dhe p...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.03.2005
Depozita njėditore pėrfaqėson njė instrument afatshkurtėr investimi pėr bankat e nivelit tė dytė. Ajo ka pėr qėllim rregullimin e nivelit tė likuiditetit nė sistemin bankar dhe stabilizimin e normave tė interesit nė tregun e parasė. Depozitė nė Bankėn e Shqipėrisė mund tė vendosi...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 20.07.2005
Kjo rregullore nxirret nė mbėshtetje tė neneve 1,14,15,16,18, si dhe nenit 43, shkronjat (a) dhe (c) tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 “Pėr Bankėn e Shqipėrisė”. Kredia njeditore pėrfaqėson njė instrument afatshkurtėr borxhi nė dispozicion tė bankave tė nivelit tė d...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 20.07.2005

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.