.logoal_copy_1.
   
 

Rregulloret e mbikėqyrjes

 


Objekt i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr organizimin, funksionimin dhe strukturat pėrgjegjėse tė sistemit tė kontrollit tė brendshėm tė bankės dhe degės sė bankės sė huaj....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 05.01.2018
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave mbikėqyrėse pėr planet e rimėkėmbjes sė bankave dhe tė grupeve bankare, lidhur me: pėrmbajtjen e planeve tė rimėkėmbjes dhe tė planeve tė thjeshtuara tė rimėkėmbjes, mėnyrėn dhe afatin pėr paraqitjen dhe pėrditėsimin e tyr...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 05.01.2018
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kushteve, rregullave dhe kėrkesave rregullatore pėr realizimin e mbikėqyrjes sė konsoliduar, pėr qėllime tė administrimit tė rrezikut qė rrjedh nga grupi bankar dhe grupi financiar....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.12.2017
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut nė veprimtarinė e subjekteve financiare jobanka. Subjekte tė saj janė subjektet financiare jobanka dhe institucionet financiare tė mikrokredisė, tė licencuar pėr tė ushtruar veprimtari financi...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 27.09.2017
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave mbi mėnyrėn dhe formėn e dhėnies sė informacionit pėr klientėt mbi produktet dhe shėrbimet bankare e financiare tė ofruara nga subjektet e kėsaj rregullore, me qėllim sigurimin e transparencės dhe mbrojtjen e klientit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.05.2017
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i procedurave dhe dokumentacionit pėr identifikimin e klientit, i rregullave pėr regjistrimin, ruajtjen e tė dhėnave dhe raportimin e tyre tek autoriteti pėrgjegjės nga subjektet e kėsaj rregulloreje. Ajo ka pėr qėllim parandalimin e...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 04.05.2017
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė: a) pėrcaktimi i kritereve dhe rregullave pėr llogaritjen e raportit tė mjaftueshmėrisė sė kapitalit; dhe b) pėrcaktimi i nivelit minimal tė raportit tė mjaftueshmėrisė sė kapitalit....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.02.2017
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė: a) pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut tė kredisė nė veprimtarinė e bankave dhe degėve tė bankave tė huaja; dhe b) pėrcaktimi i kritereve pėr vlerėsimin e rrezikut dhe klasifikimin e kredive dhe aktiveve tė tjera, si dhe llogar...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 01.12.2016
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave minimale tė sigurisė pėr ambientet nė tė cilat ushtrohen veprimtaritė bankare dhe/ose financiare, me qėllim zhvillimin normal dhe nė mėnyrė tė sigurt tė kėtyre veprimtarive...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 09.11.2016
Objekti i kėsaj rregulloreje ėshtė pėrcaktimi i rregullave pėr administrimin e rrezikut nė veprimtarinė e shoqėrive tė kursim-kreditit dhe Unioneve tė tyre....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 09.11.2016

Pėr mė shumė...

Politika e Mbikėqyrjes


Strategjia e zhvillimit tė mbikėqyrjes bankare  2009-2014

 

Urdhėr:

Lista e ECAI-ve tė pranuara dhe korrespondenca


Formularėt raportues tė kėrkesave pėr kapital (COREP)

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.