.logoal_copy_1.
   
 

Udhėzime

 


Qėllimi i kėtij udhėzimi ėshtė pėrcaktimi i kėrkesave pėr bankat mbi hartimin dhe zbatimin e Procesit tė Vlerėsimit tė Brendshėm tė Mjaftueshmėrisė sė Kapitalit (PVBMK-sė), si dhe i pritshmėrive tė mbikėqyrėsit pėr strukturėn dhe pėrmbajtjen e raportit tė kėtij procesi, qė duhet ...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 31.12.2017
Sistemi i raportimit tė Shoqėrive tė Kursim-Kreditit dhe tė Unioneve tė tyre pėrmban formularėt e raportimit qė kėto subjekte duhet tė paraqesin pranė Bankės sė Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 30.06.2017
Qėllimi i kėtij udhėzimi ėshtė dhėnia e rekomandimeve lidhur me administrimin e rrezikut, qė vjen si rezultat i pozicionit tė bankės nė letrat me vlerė, nė instrumentet e portofolit tė tregtueshėm dhe tė lėvizjes sė normės sė interesit si edhe vlerėsimi nga bankat i mjaftueshmėri...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 08.07.2013
Objekti i kėtij udhėzimi ėshtė pėrcaktimi i procedurės pėr nxjerrjen e raportit mbi kredimarrėsin dhe rishikimin e tė dhėnave qė mbahen nė Regjistrin e Kredive. Ky udhėzim nxirret nė bazė dhe pėr zbatim tė nenit 43, shkronja “c” tė ligjit nr. 8269, datė 23.12.1997 &ld...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 19.11.2010
Sistemi raportues pėr subjektet jobanka qė ushtrojnė veprimtari financiare pėrmban formularėt e raportimit qė kėto subjekte duhet tė paraqesin pranė Bankės sė Shqipėrisė....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 10.06.2010
Nė zbatim tė nenit 10 tė rregullores "Pėr veprimtarinė valutore", miratuar me vendimin nr.64, datė 30.07.2003 tė Kėshillit Mbikėqyrės tė Bankės sė Shqipėrisė, bankat, degėt e bankave tė huaja dhe zyrat e kėmbimeve valutore, raportojnė mbi veprimtarinė e tyre valutore pranė Bankės...
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 23.08.2003
Ky udhėzim pėrcakton madhėsinė minimale, afatet e maturimit, mėnyrat e kontabilizimit tė certifikatave tė depozitave etj....
Miratuar nga Kėshilli Mbikeqyres Hyri nė fuqi nė 16.11.2001

 

Pėr mė shumė...

Politika e Mbikėqyrjes


Strategjia e zhvillimit tė mbikėqyrjes bankare  2009-2014

 

Urdhėr:

Lista e ECAI-ve tė pranuara dhe korrespondenca


Formularėt raportues tė kėrkesave pėr kapital (COREP)

 

Kėrkim i avancuar
Qendra e Shtypit
Botime
Legjislacion

 

Copyright © 2004-2017 Banka e Shqipėrisė. Tė gjitha tė drejtat tė rezervuara.